Vývoj způsobu tvorby www

Ten, kdo dokáže nabídnout lepší produkt za nízkou cenu – jinými slovy napsáno, nabídnout nejlepší poměr kvality a ceny - může se těšit úspěchu ve své branži.

I ve světě webdesignu a tvorby webových aplikací existují různé způsoby, jak vytvořit a nabídnout to „nejlepší“. Technologie se stále vyvíjejí. Když přišlo do módy php, jednotlivci si usnadňovali práci vytvářením vlastních frameworků. Velký krok kupředu znamenal příchod platformy Nette. Ale i toto řešení má svá úskalí. K programování komplexní webové prezentace se neobejdete bez týmu programátorů.

Existuje bezpočet firem nabízejících vlastní řešení, vlastní redakční systémy, ale už mnohým zákazníkům, pro které jsem měl tu čest následně postavit web, se nevyplatilo na takováto řešení spoléhat. Necháte si vytvořit webovou prezentaci na míru, zaplatíte desetitisíce až statisíce korun a po několika letech, kdy byste rádi aplikaci modernizovali a rozšířili, zjistíte, že daná firma daný software již neudržuje – pokud tedy firma vůbec stále existuje. Taková byla slova zákazníků, kteří se pak obraceli na mě s žádostí o univerzálnější řešení.

Každý člověk přirozeně hledá jistoty. Internetový svět je velice dynamický, rychle se vyvíjí, a hledat pevné body a držet se jich není příliš snadné. Východiskem v oblasti tvorby webů však může být CMS DRUPAL.

Drupal není nějaký jednoúčelový redakční systém, je to přímo vývojová platforma. Je velkým omylem řadit Drupal do stejné kategorie, kam patří ostatní Open Source CMS systémy jako Wordpress, Joomla, Zen Cart, Magento atp.)

Pro tvůrce webových stránek je Drupal nástrojem, se kterým zkušený webdesigner dokáže vytvořit webové stránky na míru, dle přání zákazníka, tak aby byly webové stránky pohodlně administrovatelné i klientem, který zvládá pouze základní uživatelskou práci s počítačem.

Systém je přitom dostatečně výkonný a bezpečný i pro největší weby na světě. Jako zákazníci nejste svázáni jedinou firmou, která nabízí svůj produkt, který nikdo jiný spravovat a rozvíjet nedokáže. Za Drupalem stojí obrovská celosvětová komunita.

O Drupalu zde postupně najdete nové a nové články. Můžete se již teď těšit na zajímavé čtení.