Grafické návrhy webových stránek

Hledáte grafika, jednotlivce či firmu, kdo vám vytvoří design pro vaše webové stránky, a nemůžete se zorientovat v té spoustě možností? Zaskočily vás tak velké cenové rozdíly rozličných nabídek?
Pokusíme se vám alespoň trochu pomoci s tím, jak se v této situaci rozhodovat.

Ceny grafických návrhů v různých řádech

Možná vás překvapilo, že naleznete grafiky, kteří nabízí vytvoření designu webových stránek v cenových hladinách kolem 5 000 až 7 000Kč, přičemž někdy vytvoření samotného loga může být dokonce ještě dražší. Na druhou stranu narazíte na nabídky, kdy je designer ochoten vejít se i s vytvořením grafiky webu i s logem do 1000 nejvýše 1500 Kč.
Český zákazník je jednoduchý, zajímá jej hlavně cena. Však sám se často nacházím v situacích, kdy něco kupuji a nemusí to být zrovna přívěsný vozík za kolo nebo nový notebook. Stačí jít nakupovat potraviny do supermarketu.
Neměla by to být ale jen cena, na kterou se díváme. Měli bychom hledat pro nás ten nejvhodnější poměr ceny a kvality.

Nejlepší poměr ceny a kvality

Každý tento poměr vidí v jiných cenových hladinách. Nehledě na to, že design, který někdo prodává za 10 000Kč, jiný může ve stejné kvalitě vytvořit za poloviční i nižší cenu. Dalším aspektem je skutečnost, že levnější design celkem jednoduše zpracovaný může ve výsledku působit luxusněji než design se spoustou zpracovaných detailů a kudrlinek.

Dle čeho vybírat designéra

Neexistuje žádný univerzální způsob, který by platil pro všechny situace. Každý máme svůj osobní vkus, každému se líbí trochu něco jiného. Někdo vsází na zaručenou originalitu daného projektu, jiný dá přednost moderním trendům a standardům.
Rozhodně nekupujte zajíce v pytli. Zajímejte se o konkrétní provedené práce toho kterého grafika, podívejte se na úspěšnost jeho projektů a na to, zdali jeho pohled na webovou prezentaci je komplexní.

Komplexnost webové prezentace

Webová prezentace by měla být harmonickou kombinací technického zpracování, požadované funkcionality, příjemného, poutavého vzhledu a čtivého důležitého obsahu, který přivede na váš web potenciální zákazníky. Řešení, kdy si najdete grafika, který nic neví o tvorbě webů a optimalizaci pro vyhledávače, není příliš výhodné. Takový grafik sice připraví zajímavý návrh, jenže ten neodpovídá způsobům stylování webových stránek i rozvržení obsahu k optimalizaci pro vyhledávače. Nejenže takový design zkomplikuje práci tvůrci webu, který bude web stylovat, ale v budoucnu přinese další těžkosti, když budete uvažovat o zvyšování návštěvnosti webu. Není příliš příjemné zjistit, že celý webový projekt musíte kvůli optimalizaci pro internetové vyhledávače kompletně od základu předělat.

Rada na závěr

Na závěr tedy můžeme doporučit podle zkušeností našich zákazníků, abyste si vybírali komplexní řešení webové prezentace. Hledejte tvůrce, který vám nabídne tvorbu webových stránek se vším všudy. Jak poutavé grafické zpracování, tak důsledné technické provedení, tak i důraz na optimalizaci pro vyhledávače. Takové projekty jsou nejvýhodnější investicí. Máte u nich záruku, že je nebudete muset po pár měsících předělávat. I s cenou celkového zpracování budete určitě příjemně překvapeni.